top of page

Sallatë Meksikane.

Sallatë Meksikane.

Koha e pergatitjes: 10 Minuta.


Perberesit: Per 4 me 5 persona.

250 gr fasule të kuqe të konservuara

250 gr misër i zier

2-3 kuti peshk Ton

3 speca të kuq

2 speca djekes

3-4 luge vaj ulliri,

1-2 lug uthull balasamike

kripë, piper, sipas deshires.


Përgatitja:

1. Presim specat në kubikë të vegjël dhe i skuqim pak në vaj dhe i lëmë të ftohen.


2.Te gjithe perbersit i përziejmë në një tas specat, fasulet, misrat dhe peshkun ton.


3. I hedhim kripë, piper, vaj dhe uthull sipas dëshirës.


Mund të shoqërohen me salcë pikante dhe të ëmbël dhe me byreçka meksikane të skuqura.

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page