top of page

Sallat me thjerza:

Updated: Dec 8, 2020

Sallat me thjerza:

Perbersit per 4 persona:


400 gr thjerza te zjera

130 gr djath te bardhe (feta)

50 gr parmezana

3-4 gjethe sallat jeshile

5-6 gjethe rukola

180 gr domate te vogla

50-60 ullinj (te pastruar nga berthama)

lekuren e nje limoni te grire

lengun e nje limoni

gjysem tufe majdanoz

rigon ,vaj ulliri,krip,piper, sipas deshires


Pergatitja:

Ne nje ene te thelle hedhim thjerzat e ziera dhe te gjithe

perberesit i trazojme me ngadale me njera tjetren dhe

jane gati per tu servurur.E thjesht,e shijshme,e fresket,

e pershtatshme per cdo stine dhe gati per 15 min...!!


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!146 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page