top of page

Sallata chef me sallate jeshile.

Updated: Mar 16, 2021

Sallata chef, me sallate jeshile.

Përbërësit

6-7 Gjethe sallate jeshile (marule)

1 Kastravec

2 Domate (Ose 7-8 domate qershi)

Beikon,proshut ose cfare te doni ju

Djathe kackavalle

2-3 Veze te ziera fort

Krip,piper,vaj ulliri

Buke te thekur qe e presim ne copeza te vogla


Përbërësit per salcen.

90g Majonez

2 Luge gjelle kecap

1 Luge te vogel mustard

1 Luge gjelle uthull


Pergatitja.

Lajm mire sallaten dhe e presim te nje tas te madhe presim dhe hedhim dhe djathin,kastravecin,baikon,buken,vezet,domatet hedhim kripen piperin dhe vajin dhe trazojme mire.

Ne nje tas te vogel hedhim te gjithe perbersat per sos i trazojme mire dhe e hedhim te sallata e trazojme prape dhe sallata eshte gati .

369 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page