top of page

Stroganoff.

Stroganoff.

Koha e pergatitjes: 60 Minuta.

Perberesit: Per 4 -5 persona.

600 gr mish vici

3 lugë gjelle gjalpë

2 qep

3 lugë majdanoz të grirë,

1 lugë gjelle mustardë

3 filxhanë kërpudha

3 filxhanë lëng mishi

2 gjethe dafine

kripë dhe piper i zi.


Pergatitja.

Qepën skuqeni në vaj e aty skuqeni edhe mishin e prerë në kubik.

Shtoni kripën, majdanozin, mustardën dhe lëngun e mishit e vazhdojeni zierjen për rreth 1 orë.

Kërpudhat skuqini në tigan me pak vaj e pastaj shtojini tek mishi.

Mishin e përgatitur në këtë mënyrë shërbejeni me pasta.


Ju bëftë mirë.

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page