top of page

Sufle cokollate. Chocolate fondant.

Updated: Dec 24, 2020

Sufle cokollate. Chocolate fondant.

Koha e pergatitjes: 5 Minuta.

Perberesit: Per 1 persona.

2 lugë gjelle gjalpë

1 lugë gjelle sheqer

1 vezë

1 lugë gjelle miell

½ lugë pluhur pjekurinash

1 lugë gjelle kakao

½ lugë ekstrakt vanilje

2 lugë gjelle copëza çokollate


Pergatitja.

Të gjithë përbërësit vendosini në një enë dhe përziejini mirë.

Filxhanin lyejeni me pak gjalpë nga ana e brendshme. Pastaj hidhni aty masën e përgatitur për ëmbëlsirën.


Ëmbëlsirën e përgatitur kështu vendoseni në mikrovalë që të piqet për 60 sekonda.

Ëmbëlsira konsumohet direkt nga filxhani ose mund ta shërbeni edhe në pjatë.


Ju sjellim recetën për një ëmbëlsirë të shpejtë e të shijshme në filxhan.

Ju bëftë mirë.
61 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page