top of page

Supë kremoze me kërpudha.

Supë kremoze me kërpudha.

Ideale eshte te pergatitet me kerpudha Porcini, por del e mire edhe me kerpudha Champignon. Keto te fundit kushtojne me pak dhe jane ne treg ne te gjitha stinet e vitit.


Përbërësit për 4-5 persona:

500g kerpudha Champignon

1 qepe

1thelb hudher

1gjethe sherbele

3 luge miell

1 liter leng zarzavatesh

4 luge gjelle pana ose qumesht

1 luge gjelle gjalpe

kripe, piper

arre moskat


Përgatitja:

1.Pastrojme kerpudhat dhe I ndajme ne feta.

2.Ne nje tigan hedhim gjalpin dhe skuqim me hudhrat e grira bashke me 3-4 gjethe sherbele. Shtojme miellin me pas dhe duke e perzier gjate gjithe kohes e leme te skuqet sa te marre pak ngjyre. Tani e shuajme me veren.

3.Shtojme lengun e zarzavateve dhe kerpudhat duke lene disa menjane per zbukurimin e pjates. Hedhim pak arre moskat, kripe, piper dhe e leme te zieje per 15 minuta me flake te ulet. E hedhim supen ne blender dhe e grijme bashke me panen derisa te jete bere kremoze. Nese eshte nevoja, shtojme pak pana

ose qumesht. E sherbejme duke perfunduar pjaten me kubike djathi, copa arrash, feta kerpudhe. Nese deshironi mund ta shoqeroni edhe me feta buke te thekur.


209 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Kommentare


bottom of page