top of page

Supë me hithra:

Supë me hithra:

Përbërësit:

600 gr hithra të freskëta

•2 patate mesatare

• 5-6 luge vaj ulliri

• 3-4 qepë të njoma ose një

• qepë e vogël e thatë kripë

• piper sipas dëshirës

• 5 gota lëng zarzavatesh ose lëng pule

• 3 thelbi hudhër, pak nenexhik e disa lule vjollce

• 170 ml qumësht ose krem pana

• pak kos për dekor të supës


Përgatitja:

Hithrat e lara dhe të pastruara mirë i përvëlojmë në ujë të vluar me pak kripë dhe i vëmë menjëherë në ujë të ftohtë ose ujë me akull për të ndërprerë zierjen e tyre dhe të ngelet ngjyra e bukur e gjelbër.

Në një tenxhere kavardisim qepën e grirë imët me vajin e ullirit, shtojmë pak nenexhik, hudhrën dhe patatet. I shuajmë me lëngun e zarzavateve dhe i lëmë të ziejnë në zjarr të ngadaltë rreth 10-15 minuta sa të jenë zier plotësisht patatet.Shtojmë edhe hithrat e përvëluara e të kulluara mirë nga lagështira e tepërt dhe i lëmë të ziejnë edhe rreth 5-7 minuta të tjera, nuk kanë nevojë të ziejnë shumë pasi kemi përdorur hithra të njoma vetëm majat e tyre.

Shtojmë pak nenexhik të njomë nga fundi dhe pastaj me blender e bëjmë pure dhe rregullojmë trashësinë e supës. Rregulloni me qumësht trashësinë e supës.

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page