top of page

Supe me kerpudha dhe trahana.

Nje supe e shpejte dhe e shijshme, e perbere nga kerpudhat dhe trahanaja

Perberesit:

1 pako kerpudha

120 grame tarhana

2 litra leng perimesh ose mishi

qepe e njome

majdanoz

2 luge vaje ulliri

krip,piper sipas deshires


Si te pergatisim supe me kerpudha dhe trahana?

Merrni kerpudhat, pastrojini dhe pritini ne copa.

Ne nje tigan shtoni pak vaj ulliri dhe kaurdisni kerpudhat bashke me pjesen e bardhe te qepes se njome.

Shtoni gjysmen e lengut te mishit ne tigan qe te ziehen kerpudhat.

Tresni trahanane ne gjysmen tjeter te lengut te mishit dhe shtojeni tek kerpudhat.

Lereni te ziehet derisa te trashet lengu.

Sherbejeni me bishta qepe te njoma dhe majdanoz te fresket te grire imet.

34 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Kommentare


bottom of page