top of page

Supe pule velute (krem)

Supe pule velute (krem)


Përbërësit:

300 gr filet pule

pure patatesh

pana kuzhine

gjalpë

vaj ulliri

majdanoz

1 limon

300 ml leng perimesh

500 ml leng pule


Përgatitja:

Në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit e gjalpin, skuqim në të pulën e prerë në copa. Shtojmë lengun e perimeve dhe te pules dhe e lëmë të ziejë për disa minuta.

Në fund shtojmë purenë e patates dhe panën. Supa është gati, në fund i hedhim majdanoz.

Mund ta servirim me buke te thekur.

Ju befte mire!.


87 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page