top of page

Tarama sallate, Sallate me vez peshku:🐟🐠

Updated: May 22, 2021

Tarama sallate, Sallate me vez peshku:🐟🐠

Përbërësit

300g Buke

1,2 litra uje

220g luge gjelle tarama te bardhe (veze peshku ose te bardhe ose te kuqe)

1 Qep

2 thelpinje udhra

100g Vaj ulliri

200g vaje lule djelli

piper

Lengun nga dy limona


Pergatitja.

Zbutim me uje buken e shtrydhim mire dhe e hedhim ne blender (Mult) hedhim dhe qepen, udhren, piperin, taraman, dhe rrahim per 3 minuta pastaj hedhim hengun e limonit rrahim prap dhe pastaj hedhim vajin por vajin e hedhim pika pika dhe vazhdimisht rrahim sa te mbarojne i gjithe vaji dhe taramaja eshte gati.


96 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Yorumlar


bottom of page