top of page

Tasqebap:

Tasqebap:

PERBERESIT: PER 4 PERSONA:

500 gr mish vici

3 kokrra qepe te kuqe

1 luge gjelle miell

1 filxhan caji me vere

1 gjethe dafine

pake salce

2-3 thelpinj hudhra

pak vaj ulliri

kripe dhe piper sipas deshires


Pergatitja:

Ne nje tigan shtoni vajin e ullirit dhe thelpinjte e hudherave te qeruar pa prere. Mabsi hudhra te jete skuqur i hiqni nga tigani dhe shtoni qepen e pastruar dhe prere ne kube te vegjel.

Mbasi qepa te jete skuqur mire, shtoni salcen dhe me pas hidhni copat e mishit te prere kubik. I skuqni pake sebashku dhe me vone hidhni miellin dhe e trazoni mire, me pas i shtoni veren dhe gjethen e dafines dhe e lini pake ne zjarr.

Shtoni ujin deri sa te mbulohet mishi dhe e lini te zjej ne zjarr te ngadalte per 45 min, me pas shtoni kripen dhe pieprin sipas deshires dhe e lini te zjej edhe 10-15 min.
370 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page