top of page

Tiramisu me mollë.

KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA.

Mollët qërojini e pastaj pritini.Vendosini në një tenxhere bashkë me lëngun e limonit, sheqerin kafe dhe afro 35 ml ujë. Ziejini për afro 10 minuta duke i përzier vazhdimisht.Djathin mascarpone, qumështin, sheqer vaniljen dhe sheqerin pluhur miksojini.Lëngun e mollës dhe likerin bëjini bashkë.Në tavën me diametër 5 x 20 cm renditini biskotat.Spërkatini me përzierjen prej lëngut të mollës e likerit e sipër kësaj shtroni mollët e ziera.Sipër mollëve hidhni masën me djathë e sipër saj edhe një rend biskota e këto sërish lyejini me masën me djathë.Në fund, tiramisunë e përgatitur spërkateni me kakao dhe kanellë pluhur dhe para përdorimit lëreni të paktën dy orë në frigorifer.

Ju bëftë mirë.

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page