top of page

Ballakume: Recet e postuar nga Alketa Hoxholli Kishta

Ballakume: Recet e postuar nga Alketa Hoxholli Kishta


Ballakume sipas menyres se Alketa Hoxholli Kishta

Perbersit:

250 gr vitam

2 te verdha veze

100 gr sheqer pluhur

1 luge kafeje bejkin pauder ose pluhur fryres

I perziej keta perberes ne fillim me dore pastaj hedh edhe

450 gr niseshte ose mund ti beni gjysem miell gjysem niseshte

Brumi i forte si ne foto bej format i pjek ne furre te nxehur ne 200 gr per 10 min

Kujdes mos i prekni deri sa te ftohen se ju mbeten ne dore.

Ju befte mir.130 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page