top of page

Hallve. Recet e postuar nga. Alketa Hoxholli Kishta

Hallve

Perbersit

100 gr gjalp

100 ml vaj misri

300 gr miell

300 gr sheqer

350 ml uje


Pergatitja.

Ne nje tigan te thelle hedhim vajin gjalpin sa te ngrohen pak shtojme miellin dhe trazojm vazhdimisht pa nderpreje qe mielli te skuqet mire e trazojm deri sa te mar nje ngjyre floriri edhe pak me te erret si karamele une e kalova pak me shume pastaj shtojm ujin e nxehte pak nga pak duke e trazuar vazhdimisht

Pasi e ka thith te gjithe ujin shtojm sheqerin do shikoni qe do te lengezohet perseri por ju vazhdoni ta trazoni deri sa te avulloj uji.284 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page