top of page

Keke me Molle dhe me Rrush:

Updated: Jan 7, 2021

Perbersit:

  • 3 kokra veze

  • 1 filxhan kafe vaj ulliri

  • 7 luge supe sheqer

  • 8 luge supe miell

  • 4 kokrra molle

  • 1 vanilje

  • 1 pakete me rrush te thate

  • me pak se nje luge kafe sode

Pergatitja:

Me pare bejme gati mollet,te cilat i qerojme dhe i grijme ne copa te vogla.Pastaj ne nje ene rrahimm fillimisht vezet dhe me pas shtojme sheqerin. Mbasi ka shkrire sheqeri hedhim vajin e ullirit e me pas hedhim miellin.

Pasi e rrahim masen mire me mixer shtojme soden dhe ne fund frutat rrushin e thate dhe mollet e grira. Masen e perftuar e hedhim ne nje tave mesatare te cilen e kemi lyer me pare me pak gjalp.

E fusim ne furre te piqet per rreth 45 minuta ne temp. 180 grade. E leme derisa te marre nje ngjyre pak si te kuqerremte.

Provojeni se eshte nje recete shume e thjeshte per tu bere dhe shume e lehte si embelsire per tu asimiluar nga organizmi. Ka nje shije shume te vecante.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!
229 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

댓글


bottom of page