top of page

Keke me Molle dhe me Rrush:

Keke me Molle dhe me Rrush:

Perbersit:

3 kokra veze

1 filxhan kafe vaj ulliri

7 luge supe sheqer

8 luge supe miell

4 kokrra molle

1 vanilje

1 pakete me rrush te thate

me pak se nje luge kafe sode


Pergatitja:

Me pare bejme gati mollet,te cilat i qerojme dhe i grijme ne copa te vogla.Pastaj ne nje ene rrahimm fillimisht vezet dhe me pas shtojme sheqerin. Mbasi ka shkrire sheqeri hedhim vajin e ullirit e me pas hedhim miellin.

Pasi e rrahim masen mire me mixer shtojme soden dhe ne fund frutat rrushin e thate dhe mollet e grira. Masen e perftuar e hedhim ne nje tave mesatare te cilen e kemi lyer me pare me pak gjalp.

E fusim ne furre te piqet per rreth 45 minuta ne temp. 180 grade. E leme derisa te marre nje ngjyre pak si te kuqerremte.

Provojeni se eshte nje recete shume e thjeshte per tu bere dhe shume e lehte si embelsire per tu asimiluar nga organizmi. Ka nje shije shume te vecante.

Ju befte mire.474 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page