top of page

Komposto me cojot:(kungull me gjemba), (Kunguj chayote).

Komposto me cojot:(kungull me gjemba), (Kunguj chayote).

Përbërësit: -2 kg kungull me gjemba (cojot), (Kunguj chayote). -1 kg sheqer, -1 qeskë vanilje, Disa kokrra karafili sipar dëshirë Pergatitja: Kungujt lahen mirë, qërohen, priten në 4 pjesë. Hidhen në ujë të ftohtë me pak limontoz ose leng limoni në mënyrë që ato të mos ndërrojnë ngjyrën.I leme per 10 min e i heqim dhe fusim në tenxhere me ujë të valë. I lem per 5-6 min dhe i heqim e i vendosim ne tenxhere me ujë të ftohtë. Në tenxhere të gjerë vihen kavanozat, hidhet ujë i ftohtë dhe gradualisht nxehet uji. Ndërkohë përgaditet shurupi me 1 kg sheqer, 2.5 litra ujë dhe vanilje. Kungujt e kulluara mirë , palosen në kavanoza dhe mbi u hidhet shurupi i nxehtë. Në ç’do kavanoz vihet nga një rriskë limoni, fshihen skajet e kavanozit, mbyllen me kapak dhe zihen 20 minuta. Kavanozat qëndrojnë në tenxhere gjersa të ftohen, pastaj fshihen dhe vendosen në vend të ftohët.

38 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page