top of page

Makarona me spinaq dhe bizele:

Updated: Jan 26, 2021

Makarona me spinaq dhe bizele:

Përbërësit:

250 g makarona

3–4 lugë bizele

një grusht spinaq të freskët

lëng të gjysmë limoni

200 g krem qumshti (pana), (ose 3-4 lugë kos)

vaj ulliri

piper; kripë.


Përgatitja:

Zieni makaronat kulloni dhe ktheni në enë.

Shtoni kremin e qumshti, (pana), një lugë vaj, lëngun e limonit, bizelen, spinaqin, kripën dhe piperin.

Përzieni dhe shërbeni.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!
63 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page