top of page

Muffins:

Muffins:

Perberesit:

4 veze

10 luge sheqer

13 luge vaj

13 luge kos

1 sheqer vanile

1/5 pluhur per pjekje

Levore limoni ne rende

110 gr cokollate

26 luge miell


Pergatitja:


Ne nje ene te madhe rahim vezet me sheqer dhe sheqer vanilje.


Shtojme vajin,kosin,miellin e i perziejme me pluhurin per pjekje.

Me pas i hedhim levoret e limonit dhe cokollatat e coptuara ne copeza te vogla.

E gjitha kjo perzihet me luge dhe hedhim nga dy luge brum ne secilen boshllek te

formes per kek.

Secilen boshllek e lyejme me margarin ose me vaj(me se lehti e

praktikoj une,hedh pak vaj ne njeren nga boshlleket dhe me brushe e lyej secilen

boshllek nga ai vaj)

E mira e kesaj embelsire eshte se behet shume shpejte,krejt perbersit perzihen

pernjehere me luge mbushen boshlleqet me brumin dhe piqet.

Furra ngrohet paraprakisht ne 200 grade dhe pas 7 minuta qe kemi futur

embelsiren e ulim temperaturen ne 180 dhe pjekim per 20 minuta.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

Коментарі


bottom of page