top of page

Noodles Makarona me Perime:

Updated: Jan 26, 2021

Noodles Makarona me Perime: Perbersit per Noodles: 300.gr noodles 1. qepe 2. karota 2.kunguj 2.specka te vegjel. (1 te gjelber 1 te kuqe.) 1. specke djeges pak krip pak vaj ulliri pak piper 50ml salc soje 50ml salc oyster sauce 1-2 thelpinj udher Pergatitja: Si fillim marim perimet dhe i lajme.qerojme qepet dhe karotat kungujt dhe speckat i presim per se gjati. Hedhim pak vaje ulliri ne nje tigan. Hedhim udhrat dhe qepen te grire dhe specin djeges te skuqen pak per disa minuta pastaj hedhim karotat speckat kungujte te prera per se gjati i lejme perimet te skuqen rreth 10 minuta. Me pas hedhim salc soje, salc oyster sauce, dhe pak krip dhe piper te zi dhe i leme te skuqen per disa minuta keshtu. Nderkohe ne nje tenxhere hedhim uje e vendosim te zjeje, shtojme kripe dhe hedhim makaronet noodles te zjejne rreth 2 minuta jo me shume, pastaj i kullojme dhe i hedhim bashke me perimet e kaverdisim rreth 1 minute, sherbhen te ngrota, dhe keshillohen te hahen me shkopinje.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!

190 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page