top of page

Pasta al Aleksander.

Updated: Jun 8, 2020

Pasta al Aleksander.


Koha e pergatitjes: 10 Minuta.

Perberesit: Per 4 persona.

500 gr linguini

12 karkaleca deti tiger, te qeruara,

12 midhje,

½ gotë vaj ulliri,

2 speca djekes ngjyra te ndryshme,

4 luge gjelle hudhra te grira ne mixer,

½ gotë verë e bardhë,

½ gotë leng peshku, ose lengun nga midhjet,

20 gr mix sallat,

1 lug chives, qepe e holle, e grire,

krip, piper, sipas deshires.


Pergatitja.

1 Ziejmë makaronat në një tenxhere me ujë dhe kripë.

2 Në një tenxhere tjetër të vendosur në zjarr hedhim vaj ulliri, hudhër, spec djegës karkalecat, krip, piper, sipas deshires dhe i skuqim pak, pa marrë ngjyrë.


3 Shtojmë midhjet dhe i lëmë për 3 minuta me kapak të mbyllur, në mënyrë që të hapen. Më pas i shuajmë me verë të bardhë.


4 Përziejmë salcën bashkë me pastën, hedhim siper pjates sallten mix dhe, chives, qepe e holle, e grire, per dekorimin, dhe pjata është gati për t’u shijuar.


Ju bëftë mirë!

26 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page