top of page

Petulla,krepa,pallacinka,pancake, Recet e postuar nga Alketa Hoxholli Kishta.

Krepa, pallacinka, pancake, 🥞🥞🥞 petulla, ja vini emrin si te doni mbushja sipas deshires; Recet e postuar nga Alketa Hoxholli Kishta

Receta 👇👇

3 veze

3 l gjelle sheqer

2 vanilje

Pak krip

400 ml qumesht

1 l kafeje bejkin

Miell te behet brumi pak me i trash se per krepa

I pjek ne zjarr te ngadalte ne tigan qe nuk ngjit

Ju befte mire🥞🥞🥞191 views0 comments

Recent Posts

See All

Supë magjerica

Recet e postuar nga Apostol Buzopulos Buzi Supe Magjerice Miredita te nderuar dhe respektuar miq dhe mikesha te grupit , Megjithese supen magjerice do ta gatuajme diten e Shtune sipas zakonit te fest

Comments


bottom of page