top of page

Portokalopita. Embelsir Greke.

Portokalopita. Embelsir Greke.

Koha e pergatitjes: 20 Minuta.


Përbërësit:

1liter lëng portokalli;

lëvore të një portokalli;

140 g gjalpë;

3 vezë;

1 filxhani qumësht;

1 filxhan sheqer;

1 filxhan grizë; ose simigdali,

1 filxhan e gjysem miell;

pluhur për ëmbëlsira; bake powder,


Sherbetin.

200 ml ujë;

1filxhani sheqer;

1 liter lëng portokalli.


Përgatitja:

Shtoni gjalpin dhe sheqerin dhe tundini deri sa të bëhen shkumë.

Shtoni vezët, lëngun e një portokalli, qumështin, grizin, pluhurin e ëmbëlsirave, dhe miellin.

Të gjitha perzijeni.

Gërryeni lëvoren e një portokalli dhe e shtoni në tretje. Tretjen derdheni në kallpë të bërë me vaj dhe miell.

Piqni në furrë 20-25 minuta në 200 gradë celsius.


Sherbeti.

Shtoni në tenxhere ujë dhe lëngun e portokallit, si edhe sheqerin dhe përzieni.

Kur të jetë gati ëmbëlsira, ftoheni pak dhe hidheni sipër sherbetin.

17 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page