top of page

Recet e postuar nga Afer Dita:

Recet e postuar nga Afer Dita:

Cheescake akullore:

Pergatitja

2 pako biskota oreo

1 gote gjize e embel

1/2 gote qumesh panda

4 luge gjalp te shkrire

1/2 gote sheqer pluhur


Pergatitja

Marrim njeren pako me biskota oreo dhe Grijme ne mikser I shtojme dhe gjalpin dhe e veme ne tepsi e fusim ne frigorifer

Nderkohe me mikser perziejme gjizen e embel me qumshin panda dhe sheqerin deri sa te behet sasi homogjene

Pastaj marrim ca biskota oreo I ndajme ne copa dhe I perziejme me masen e hedhim ne tepsi ku kishim biskotat orea siper e zbukurojm me biskotat e leme tek akulli deri sa te ngrihet dhe gati per tu servire ju befte mire.

50 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page