top of page

Salca Vinegret (Vinaigrette Sauce).

Updated: May 5, 2020

KOHA E PERGATITJES 10 MINUTA.

Perbersit: 1 filxhan vaj ulliri 1/3 filxhan uthell 1 lug kafeje Mustarda 1 lug kafeje mjalt krip,piper.

Pergatitja: I hedhim te gjithe perbersit ne nje ene dhe i rrafim me tel, ose ne blender, te gjithe sebashku sa te behet nje salce e trash omogjene:

Kjo salce vinegret perdoret per sallatra te ndryshme:70 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page