top of page

Salce Eoli: Aeolians Sauce:

Salce Eoli: Aeolians Sauce:


Perbersit:

200 gr majonez

1 thelpi udhre

1 lemon te zakonshem

30-40gr vaj ulliri

3 gr safran plur

krip,piper sipas deshires


Pergatitja:

Ne nje ene te thelle i hedhim te gjitha perbersit dhe i bashkojme te gjitha bashke

me nje tel kuzhine i trazojme sa te behen nje maze e vetme.


Perdoret per peshke te ndryshem, ose sallatra, e tjera.

2 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page