top of page

Salce me ver te bardhe.

Updated: Jan 7, 2021

Salce me ver te bardhe.

Perbersit

600gr ver te bardhe

800 gr krem qumshi

130gr gjalp

1 qep e bardh

1/5 seleri

krip, piper te bardhe

500gr buljon perimesh ose (buljon te gatshem 1lug supe)

500gr buljon peshku ose (buljon te gatshem 1lug supe)


PERGATITJA

Ne nje tenxhere fergojm qepen, selerin te prere ne copa te vogla,

I fergojm sa te marin nje ngjyre te argjend hedhim veren

E lejm disa minuta, hedhim dhe perbersat e tjer e lejme

te zjeje 10 me 15 minuta.

Tips

bejm lidhjen me niseshte per tu trashur pak salca.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!

64 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page