top of page

Sallatë me Pasta:

Updated: Jan 26, 2021

Sallatë me Pasta:

Përmbajtja:

500gr makarona

5 kokrra domate,

4 karota,

3 speca te kuq,

djathë sipas dëshirës,

ullinj sipas dëshirës,

4 qepe të njoma (ose 1 të thatë),

1 limoni,

1kastravec

Majdanoz sipas dëshirës.


Përgatitja:


Ziejmë makaronat dhe i kullojmë.

Marrim një ene ku do vendosim ushqimin. Tas i thellë. Grijmë domatet në copa më të vogla se për sallatë. Marrim kastravecin e ndajmë ne 4-tersh dhe e grijmë si për sallatë. I qërojmë karotat dhe i grijmë në copa të vogla, qepet, po ashtu edhe specat. Djathin e bardhë e blejmë të prerë në katrore ose e presim vetë në si kuti të vogla. Në perimet e grira hedhim ullinjtë dhe shtrydhim limonin. Majdanozin e lajmë dhe i presim në copa të vogla mbi perimet. Makaronat i shtojmë dhe në të njëjtën enë hedhim kripe sipas dëshirës dhe i përziejmë.

I servirim të ftohta.


Kuzhina eshte fantazi,🥣 ne ju japim ide,✨ ju vendosni imagjinaten

dhe shijen tuaj.🍽 (Aleksander Ziso)📢

Ju befte mire!75 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page