top of page

Salmon me pesto: Recet e postuar nga Fitore Avdyli‎:

Salmon me pesto: Recet e postuar nga Fitore Avdyli‎:

Salmon me pesto mbi i pregaditur në furr si dhe sallat me patate dhe sos hollandaise Salmonin e vendos në tav të shtruar me leter kuzhine ja kthen ja kthen pak krip,vaj ulliri dhe pesto mbi e fut në furr nja 15-20 minuta Patatet i zin me pak krip dhe i pren në rriska I bë bashk patatet,domatet e vogla të prera në gjys, shpargujt e zier i pren ne 3 pjes magdanozin dhe djathin mozarella i perzin bashk. Në nje pjat tjeter e qet:senf,mjalt,vaj ulliri,lëng limoni,uthëll dhe piper ja kthen patateve,i servon në pjat me lalmonin.
31 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page