top of page

Tiramisu e shpejt.

Tiramisu e shpejt.

Koha e pergatitjes: 5 Minuta.

Përbërësit:

40 gramë sheqer pluhur;

240 gramë djathë maskarpone;

2 lugë vanilje ekstra;

5 lugë të vogla brendy, apo ndonjë verë deserti;

180 ml ajkë të ëmbël; pana ne shqip,

4-5 biskota;

240 ml kafe të fortë;

çokollatë të grirë në rende.


Përgatitja:

Më parë përzieni ajkën e ëmbël, pana ne shqip, dhe sheqerin.

Veçantë përzieni djathin maskarpone, verën dhe ekstraktin e vaniljes.

Pastaj përzieni tretjen me djathin maskarpone dhe ajkën e ëmbël.

Biskotat njomni në kafe, radhisni në një gotë dhe qitni sipër tretjen.

Sipër ëmbëlsirës qitni çokollatën e grirë në rende.1 view0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page