top of page

Akullore me banane.

Updated: Aug 11, 2020

Akullore me banane.

Koha e pergatitjes: 15 Minuta.

Perberesit: Per 4 -5 persona.

4-5 banane

6-7 lugë gjelle gjalpë kikiriku

2-3 lugë gjelle mjaltë


Pergatitja.

Bananet vendosini në ngrirje të thellë derisa të ngrihen.

Pastaj prijini në rrathë dhe vendosini në blender.

Shtoni gjalpën e kikirikut dhe mjaltën.

Bluajini mirë derisa të fitoni një masë homogjene e pastaj atë zbrazeni në një enë me kapak.

Vendoseni akulloren në ngrirje të thellë edhe për pak kohë e pastaj konsumojeni.


Ju bëftë mirë.358 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page