top of page

Akullore me pjeper.

Updated: Aug 11, 2020

KOHA E PERGATITJES 15 MINUTA.

Përbërësit

800 gr pjepër

300 gr sheqer

400 ml qumeshte kondensuar i embel

2 limon

250 ml ujë


Pergatitja


Limonin e qerojme,shtrydhim lengun e limonit ne ujin dhe sheqerin(300gr sheqer+250 ml


uje),kurse levoren e grijme ne feta te holla dhe ziejme ne shurupin me ujin.sheqerin dhe


lengun e limonit.


Pastaj largojme levoret e limonit nga shurupi,dhe veme te ftohen ne frigorifer.


Pjeprin e pastrojme nga levorja,dhe pjesa me fara e mbrendshme dhe bluajm ne blender ne


form pureje.


Ne kete pure te pjeprit shtojme shurupin e ftohur dhe ajken e tundur ne shkume te forte.


Perzijme mire masen dhe qesim ne ene plastmasi ne te cilen e veme ne ngrirje duke pasur


kujdes te perziejme cdo 1 ne menyre qe most e formohen kristale te akullta port e ftohet


njetrajtesisht.


Para servimit akulloren e dekorojme me levoret e limonit te ziera dhe tashme te ftohura.


120 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page