top of page

Fileto peshku bakalao me perime dhe salce vere te bardhe.

Perbersit fileto peshku bakalao karota seleri finokio ver te bardhe krip, piper vaj ulliri


Pergatitja Presim te gjitha perimet sipas deshires dhe i shtrojm ne tepsi ne menyr te crregullt vendosim filetat e peshkut dhe hedhim verne e bardhe dhe vajin e ullirit kripen piperin e veme ne furr tepsin ne teperatur 125 grad ne avull te jet furri per 8-10 minuta.

Salce me ver te bardhe.

Perbersit 600gr ver te bardhe 800 gr krem qumshi 130gr gjalp 1 qep e bardh 1/5 seleri krip, piper te bardhe 500gr buljon perimesh ose (buljon te gatshem 1lug supe) 500gr buljon peshku ose (buljon te gatshem 1lug supe)

PERGATITJA Ne nje tenxhere fergojm qepen, selerin te prere ne copa te vogla, I fergojm sa te marin nje ngjyre te argjend hedhim veren E lejm disa minuta, hedhim dhe perbersat e tjer e lejme te zjeje 10 me 15 minuta. Tips bejm lidhjen me niseshte per tu trashur pak salca.
28 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page